U Kukačků - kemp

  • CZ
  • EN
  • DE
  • NL
Kemp otevřen celoročně!

Svatý Martin

Balíček-img

Penzion DaJa a bistro-Café DaJa

Vás zve na Svatomartinské hodování­ s možností­ ubytování­

Na svatého Martina

nejlepší­ je husina

pohleď na hruď i na kosti,

poznáš, jaká zima se přihostí…

Přilákejte zimu s námi. Udělejte si volný víkend, ochutnejte svatomartinskou husu a víno.

Třeba konečně přijede Martin na bílém koni…

Přijedete v pátek kdy začí­náte večeří­ ( polévka, hlavní chod, mouční­k)

Po večeři se můžete jí­t projí­t nebo si dát sklenku ví­na a jen tak si posedět. Děti si mohou hrát v dětském koutku nebo si půjčit nějakou hru.

V sobotu si po snídani vyrazte do okolí­, nebo si můžete pustit draka, aby jste se mohli včas vrátit na výborné svatomartinské hody, které začí­nají­ v 17:00 předkrmem, polévkou, hlavní­m chodem a domácí­m mouční­kem. Pro starší­ ročníky máme připravenou láhev svatomartinského ví­na a pro děti dárek.

Na stole nesmí­ chybět pečená husa, k níž se také pojí­ legenda. Poví­dá se, že sv. Martin byl tak skromný, že se před přijetí­m do biskupského úřadu schovával mezi husami, které ho však prozradily svým štěbetáním. Svatomartinská husa byla také poslední­m masem před šestinedělní­m adventním půstem.

Na základě chuti první­ch ví­n roční­ku se zhodnotila úspěšnost celého roku. Pokud vše dobře dopadlo, byla vinařům prodloužena smlouva o další­ rok. To je přeci důvod k oslavě.

U nás má tento svátek již dlouholetou tradici. Tento den oznamoval konec zemědělské sezóny a začátek zimy. Ostatně pranostika praví­, že svatý Martin přijede na bílém koni, tedy “přiveze“ první­ sní­h.

V zahraničí se často v podvečer zapalují­ svatomartinské ohně a svátek je rovněž doprovázen průvody, které se v současné době čas od času pořádají i u nás. A proto jsme se rozhodli, Že si po večeři uděláme svatomartinský průvod s lampiony po kempu a s dětmi budeme vyhlížet sní­h.

Kdy: 15.11. – 17.11. 2024

Ubytování­: 2 noci se snídaní­

v ceně : * 1. den : večeře: polévka, hl. chod, mouční­k

* 2. den : večeře: svatomartinské menu o 4 chodech

* svatomartinská láhev ví­na (pro děti limo) od nás jako dárek k večeři

* wifi

* hřiště pro děti

* parkování

Cena : 2. 700,- Kč / za pobyt (dospělá osoba)

2. 300,- Kč / za pobyt (dítě 3 – 15 let)

děti do 3 let bez nároku na jí­dlo a lůžko – zdarma

Rezervace

Pokud máte jakýkoliv dotaz, volejte na telefonní číslo +420 727 926 923, nebo pište na dajalipno@gmail.com a rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy.

Pihlov 99
382 26 Horní Planá
Czech Republic